Тер Штеген со фантастичен потег посрамоти играч на Алавес (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона синоќа на домашен терен го победија Депортиво Алавес со 3-0 во првото коло од Ла Лига.

Барселона ја почна сезоната со триумф, а најмногу благодарение на Лионел Меси, кој постигна два фантастични погодоци, а уште еден додаде Филипе Кутињо.

Сепак, во центар на внимание беше еден момент од вчерашниот дуел кога голманот на Каталонците, Марк-Андре Тер Штеген во 55. минута со фантастичен потег го посрамоти играчот на Алавес.

Advertisements