Нов руски репрезентативец потпиша за РК Вардар

Нов ракометар на македонскиот шампион Вардар е27 годишниот руски репрезентативец Глеб Калараш.

Калараш настапува на пивотменската позиција и со своите 205 сантиметри важи за непремостлива пречка во одбраната.

Заедно со Криштопанс, Калараш ќе претставува последен беден во одбраната на „Црвено црните“ за следната сезона.

Инаку последен клуб за рускиот репрезентативец е Магдебург, а претходно во кариерата ги носел дресовите и на Чеховски Медведи и Нева од Санкт Петербург.

Advertisements