Совети за обложување: Македонија оди на победа против Ерменија

Време е за уште едни совети за обложување. BET-IBC покрај советите ви нуди и одлични услови за обложување. Искористете ја веднаш бесплатна платформа за обложување.

Македонија – Ерменија: 1 (победа на домаќините)

Македонија добро го почна новото натпреварување на УЕФА Лигата на нации, па победи против Гибралтар со 2-0, а сега следува потежок предизвик и тоа против Ерменија. Ерменија во првиот дуел беше подобра од Лихтенштајн со 2-1, па има три бода колку и нашата селекција. Македонија и Ерменија досега имаат одиграно шест меѓусебни дуели, а двете селекции имаат по две победи, па сега се очекува ние да триумфираме и да го обезбедиме првото место.

Франција – Холандија: 1 (победа на домаќините)

Светскиот шампион ќе се обиде да ја победи Холандија, откако во првото коло ремизираше против Германија и така ја прекина серијата од неколку победи по ред. Во последните пет меѓусебни дуели, Франција има дури четири победи и еден пораз, па поради тоа се големи фаворити во денешниот дуел.

Обложувањето на фудбалски натпревари никогаш не било повозбудливо.

Кипар – Словенија: 2 (победа на гостите)

Словенија ќе има незгодно гостување кај Кипар, но ништо освен победа не е добар резултат за нив, па ќе се обидат денеска да триумфираат. Кипар има дури четири порази во последните пет средби, додека Словенија е подобра, односно има три порази, една победа и едно реми. Во меѓусебните дуели Словенија била подобра, бидејќи во пет одиграни средби има четири победи.

Лихтенштајн – Гибралтар: 1 (победа на домаќините)

Двете екипи се аутсајдери во нивната група, па ќе се борат за третата позиција, која не значи апсолутно ништо. Лихтенштајн е фаворит во денешниот дуел против Гибралтар и ќе се обиде да го совлада. Двете репрезентации во последните пет натпревари имаат по четири порази и една победа, а единствениот нивни меѓусебен дуел завршил нерешено.

Високите лимити за обложување се само еден мал дел од условите што ги нуди VIP-IBC

Advertisements