Бекам има генијален план: Меси ќе ја заврши кариерата во МЛС-лигата!?

Лионел Меси е секогаш желба на некој клуб, па дури и да не можат да го купат бидејќи е верен на барселона.

Сепак, легендарниот Дејвид Бекам сака да го ангажира во дебитантската сезона на Интер Мајами во МЛС-лигата.

Мајами е клуб кој ќе ја освежи американската лига, а би се создала голема еуфорија и база на навивачи доколку пристигне големо име, а тоа дефинитивно е Меси.

Бекам има големи амбиции со Интер Мајами и планира да преговара со Меси, иако ново формираниот тим треба допрва да добие стадион.

Планот е да го ангажираат Меси во 2020. година кога Аргентинецот ќе наполни 33 години.

Advertisements