Го обвинија Балотели дека е дебал, а овој им испрати урнебесен одговор (ФОТО)

Француските медиуми објавија пред неколку дена дека Марио Балотели бил парично казнет од страна на неговиот клуб Ница, поради тоа што има повеќе килограми.

Балотели поради проблеми со килограмите пропушти натпревар на Италија, зашто Роберто Манчини порача дека не е подготвен за дуелот.

„Казнет сум затоа што сум бил дебел? Прво погледнете го моето тело и потоа зборувајте дали имам повеќе килограми. Доста е со измислени приказни. Сега зборувате дека сум казнет. Кој го напиша тоа, наскоро ќе летне од работа“, напиша Италијанецот.

Advertisements