Ибра се изнервира и тргна да се пресмета со Бредли (ВИДЕО)

Торонто вчера го победија Лос Анџелес Галакси со 5-3, а натпреварот помина во сенка на 500. гол на Златан Ибрахимовиќ.

Торонто имаше водство од 3-0, но потоа Ибра постигна фантастсичен гол во самиот финиш на првите 45 минути. Галакси успеа да стигне и до израмнување, но не издржа до крајот.

Ибра беше многу нервозен на средбата, па во еден момент реши да се пресмета со противничкиот играч Бредли, а нивниот дуел траеше неколку минути.

Advertisements