Европските гиганти се среќни, млада  ѕвезда на ПСЖ заминува бесплатно!?

Француските медиуми шпекулираат дека односот на Адриен Рабио и спортскиот директор на ПСЖ, Антер Енрике не е најдобар.

Младиот Французин има договор до крајот на сезоната, но сака да ја слушне понудата на ПСЖ и можеби ќе остане во Париз.

Двете страни имале состанок, но не се договориле. Главен проблем била мајката на играчо, која исто така е агент, а која бараше голема сума пари.

Наводно, Барселона понудила 10 милиони евра годишно плус бонуси, а ПСЖ му нуди само 7,2 милиони евра, па тоа е проблемот.

За младиот играч интерес досега покажаа Манчестер сити, Јувентус и Ливерпул.

Advertisements