Баерн продолжува по старо, купува фудбалер на еден од своите најголеми ривали

„Спорт Билд“ пренесува дека од таборот на Баерн Минхен се заинтересирани во јануарскиот преоден рок во своите редови да го донесат фудбалерот на Ред Бул Лајпциг, Лукас Клостерман.

Клостерман е млад германски репрезентативец кој може да покрие на неколку позиции во одбраната.

Баварците ќе се обидат да го донесат 22 годишниот фудбалер оваа зима, но веројатно би го оставиле на заем во Лајпциг до следното лето кога би се преселил во нивниот табор.

Advertisements