Шок во Аргентина: Крвава пресметка меѓу фановите на Ривер и Бока (Видео)

Шокантен инцидент се случи по локалното дерби кое се одигра во текот на неделата, а во кое Ривер Плата славеше на „Ла Бомбониера“ против Бока Јуниорс со 2:0.

Надвор од стадионот се случи голем инцидент во кој навивачите на Ривер Плата нападнаа фанови на Бока Јуниорс меѓу кои и една девојка која беше нокаутирана од страна на еден хулиган.

Снимката од инцидентот веднаш го обиколи светот и ги згрози фудбалските фанови.

Advertisements