Клоп: Против Челси ќе брани Мињоле

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп потврди дека во мечот од Карабао Купот против Челси помеѓу стативите ќе биде Симон Мињолет.

Во изминатите сезони, Ливерпул се изнамачи со голманите, а се поизгледно е дека Клоп конечно пронајде мир со Алисон на кого оваа сезона му дава повеќе шанси и партии во Премиер лигата.

Сепак, во утрешниот меч, намесо него ќе биде Мињолет.

„Мињолет е единствен за кого можам да кажам дека е сигурен за утрешниот настап. Кој и да игра, тоа ќе биде добра средба.“, изјави Клоп на прес конференцијата.

Мечот против Челси се игра утре од 20:45 на Енфилд.

Advertisements