Вардар со комбиниран тим ја совлада Војводина, на голот дебитираше Алжирецот Гедбан

Вака се слави гол во 120-та минута!!! ↓↓↓

Екипата на РК Вардар продолжи со феноменалните игри во СЕХА лигата победувајќи ја српска Војводина со 33:26.

Роберто Гарсија Парондо шанса им даде на ракометарите кои немаат голема минутажа во поважните натпревари, а деби на голманската позиција имаше и за новиот голман од Алжир, Калифа Гедбан.

Покрај Гедбан поголема минутажа добија и Калараш, Војводиќ, Поповски, Недановски, Кисељев и Оцвирк. Сите ја искористија шансата пружена од Парондо и донесоа нов триумф за Вардарци, 30ти во последните 31 натпревар во СЕХА Лигата.

Вардар- Војводина 33:26

Гедбан (9 одбрани), Петковски, Кизиќ, Недановски1, Оцвирк 2, Поповски 2, Криштопанс 2, Карачиќ 1, Скубе 4, Калараш 3, Чупиќ 3, Дибиров 2, Шишкарев 1, Војводиќ 3, Кисељев 9.