Татко му на Кабиб реши да му прости се на Конор: „Пријателе дојди ни на гости во декември“

Ирскиот борец Конор МекГрегор го навредуваше Кабиб Нурмагомедов и неговата фамилија, но во Дагестан очигледно се му простиле.

Кабиб после победата над Конор, тргна да се пресместува надвор од кафезот, а се поради навреди.

Посебно тешко му падна тоа што го вреѓале на верска основа, но и што му ја споменуваа фамилијата.

И покрај овие работи, Аблудманп, таткото на Кабиб решил да му прости се на Конор и го покани да оди во Дагестам во декември да учествува на Само турнирот.

Самбо е руски борбен спорт, а во акронимски превод значи самоодбрана без оружје.

„Реков дека му простувам се, важно е да се биде срдечен. Го поканувам нашиот близок пријател МекГрегор да дојде на турнирот“, порача таткото на Кабиб.

Advertisements