Снимка која ги загрижи Аргентинците: Марадона не може да оди (ВИДЕО)

Легендарниот Диего Марадона има големи проблеми, па едвај оди и ќе мора наскоро да оди на операција.

Марадона е сега тренер на мексикански второлигаш, а снимката од тренинг на клубот открива дека Аргентинецот не е како што треба.

Еден од најдобрите играчи во историјата има сериозни проблеми со колената и едвај оди, а тоа можеше да се види на снимките на тренингот на Дорадос.

„Мардона има проблеми со нозете и има големи болки“, објасниот неговиот доктор, Херман Очоа.

Advertisements