„Државата ги украде парите и изгради лоши стадиони!“

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис, повторно се појави со критики во јавност, а овојпат негова жртва беше државата Италија.

Де Лаурентис ја обвини владата дека не води сметка за фудбалските стадиони во Италија.

„Процесот на постигнување договор е во тек. Кога ќе дојде до решение, проблемот ќе биде како да го направиме Сан Паоло поубав. Државата за Светското првенство во 1990. година ги украде парите и направи лоши стадиони“, кажа првиот човек на Наполи.

Инаку, Наполи и сезонава ќе се бори за Скудетото во Италија, но тешко дека ќе успее да го симне Јувентус од врвот.

Advertisements