Сите ја славеа победата на Барселона, освен Видал на клупата (ФОТО)

Каталонскиот клуб реши да го засили средниот ред сезонава, па поради тоа ангажираа неколку играчи. Еден од нив беше Видал, за кој се веруваше дека ќе има важна улога во тимот, но тоа не се случи.

Повеќе не е тајна дека Чилеанецот не е во најдобри односи со Ернесто Валверде, па јасно кажа дека не е задоволен со минутажата во клубот.

Претходните три натпревари Видал го гледаше од клупата за резервни играчи и синоќа можеше на неговото лице да се види дека е разочаран.

Advertisements