Лазаров се најде во идеалниот тим на почетокот на квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

0

Македонската ракометна федерација не ги почна најдобро квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2020, па најпрво ја победивме Турција, а потоа загубивме од Грција.

Најдобар ракометар во нашиот состав беше капитенот Кирил Лазаров, кој беше најефикасен во двете средби, па заслужено се најде во идеалниот тим во квалификациите.

Advertisements
Share.