Како претскажување: Погба остана во Торино

Синоќа беше посебна вечер за Пол Погба, се врати на местото на старите успеси во дресот на Јувентус со кој освои се што може да се освои во Италија.

Навивачите топло го поздравија, а тој мораше да направи нешто што не и е баш невообичаено.
Имено, фудбалерот на Манчестер Јунајтед веднаш после натпреварот заминаа назад во Англија како би се спремале за новите предизвици, но едно место остана празно.

Погодувате, во прашање е Погба кој остана во Торино, но не поради шопинг или разговор за враќање во Јувентус, туку поради допинг контрола.

Екипата одлета без него па французинот мораше да се враќа со вечерниот лет.

Advertisements