Островот воодушевен од Манчестер Јунајтед: „Ова е времето на Мурињо“

Жозе Мурињо предизвика мешовити реакции по прославата на победата во Торино против Јувентус од 2:1.

Менаџерот на Манчестер Јунајтед ги провоцираше навивачите на Јувентус по мечот гестикулирајќи пред нив како сака да ги слушне погласно. Мурињо тврди дека е испровоциран и дека италијанските навивачи во текот на целиот меч го навредувале.

„Ме провоцираа сите 90 минути. Дојдов овде за да ја работам мојата работа, ништо повеќе. На крајот никого не навредив, само сакав да слушнам што имаат да кажат. Веројатно тоа не требаше да го направам и со ладна глава не би го направил. Но го навредуваа моето семејство и Интер, а Интер е моето семејство, па реагирав така“, истакна Мурињо.

Англиските медиуми своите насловни ги посветуваат на големата победа на Јунајтед во 4. коло во Лигата на шампионите. Повеќе се позитивни зборови, освен таблоидот „The Sun“ кој двосмислено стави голем наслов „NO CLASS“ преку целата насловна.

Како изгледаа насловните во продлжение:

Advertisements