Спектакуларен натпревар во Москва, Николов и Видеотон до важна победа против ПАОК

Во периодот од 18:55 часот беа одиграни 11 натпревари од четвртото коло од Европа Лигата.

Во Москва видовме спектакуларен натпревар помеѓу тимовите на Спартак Москва и Ренџерс. Домашниот тим по неколку пресврти на крај победи со 4:3.

Лацио со 2:1 го совлада Марсеј и со тоа и дефинитивно францускиот клуб испадна од групната фаза во Лигата на Европа.

Севиља во последните моменти од средбата дојде до победа на гостувањето во Турција кај Аскишар, додека пак Мол Види на нашиот Бобан Николов со 1:0 славеше против ПАОК.

Резултати:

Аксихар- Севилја 2:3

Аполон- Ајнтрахт 2:3

Бате- Челси 0:1

Динамо Киев- Рен 3:1

Генк- Бешикташ 1:1

Красондар- Стандард 2:1

Лацио –Марсеиј 2:1

Малме- Сарпсборг 1:1

Видеото- ПАОК 1:0

Рапид Виена – Вилијареал 0:0

Спартак Москва- Ренџерс 4:3

Advertisements