Балканско лудило: Претепани двајца фудбалери – еден е во кома, докторите се обидуваат да го спасат!

Двајца фудбалери на еден српски клуб по вербална расправија биле претепани минатата ноќ во една пекара.

Фудбалерот на Полимље, Емир, кој е и најдобар фудбалер на екипата, добил тешки повреди на главата опасни по неговиот живот, па во моментов е во кома и докторите се борат за неговиот живот.

Вториот фудбалер бил згрижен во болницата, но без опасни повреди. Инаку, нападот се случил по вербална расправија.

Од полициската управа ја потврдиле информацијата и во моментов се работи за расчистување на случајот.

Advertisements