Хрват го посрамоти грчкиот НБА-ѕвер, па доби закана: Следен пат ќе добие бокс во ма***а (ВИДЕО)

Марио Хезоња е во центар на внимание, откако со неспортски потег го посрамоти Јанис Адетокумбо.

Хезоња во еден контра-напад постигна кош, а Јанис падна зад неговиот грб по што Хрватот реши да го прескокне.

Секако, американските медиуми ги интересираше коментарот на Јанис за целата ситуација, а гркот најави одмазда.

„О да, следниот пат ќе го ударм со бокс во ма***а“, кажа Јанис.

Advertisements