Долга е редицата за Арнаутовиќ: Битка помеѓу Јунајтед, Челси и Евертон…?!

Австрискиит фудбалер со српско потекло, Марко Арнаутовиќ би можел во јануари да го напушти Вест Хем и да се пресели во некои поголеми екипи, како Манчестер Јунајте, Челси и Евертон, пренесуваат локалните медиуми.

Исто така, според пишувањето на италијанскиот весник „лего“ и Рома го сака Арнаутовиќ и тоа во трансфер во кој би бил вклучен и Един Џеко.

Арнаутовиќ има договор со Вест Хем до 2022. година, а во Италија веќе беше во сезоната 2009/10 во Интер, но доби шанса од Жозе Мурињо.

Advertisements