Србија е во полуфинале!

0

Кошаркарите на Србија ја совладаа Хрватска во 1/4 финалето на кошаркарскиот турнир на ОИ во Рио и со ова победа одат во полуфинале !

Србија ги победи своите западни соседи со 86:63 и обезбеди место во најдобрите 4 екипи на турнирот.

На полувреме Србија губеше со шест поени разлика, но тоа не значеше тотално ништо. Србите сјајно одиграа во 3тата четвртина, исто како на теренот да играше друга Србија.

Како и да е, една од „екс-ју„ земјите е во 1/2 финале, а таму се среќаваат со Австралија, во петок спрема сабота.

Другото полуфинале го играат Шпанија и САД во петок со почеток од 20:30.

Share.