Роналдињо зборуваше српски и ги изненади навивачите (ВИДЕО)

Српската јавност со големо воодушевување ја пречека вест за пристигнувањето на Роналдињо во Белград, а сега е откриено што правел во Србија.

Роналдињо снимал спот за „Моцарт“, па бразилската суперѕвезда кажа и неколку зборови на српски и ги остави фановите без зборови.