Лука Дончиќ повреди камерман, па тргна да му помогне! (ВИДЕО)

Лука Дончиќ одигра просечен натпревар и постигна 14 поени и осум скокови во поразот на Далас Маверикс од Филаделфија со 100-106.

Младиот Словенец по еден пробив заврши на подот, а при падот нокаутираше и еден камерман, кој мораше да добие помош.

Судирот на Дончиќ и камерманот изгледа страшно, но за среќа и двајцата завршија добро.

Advertisements