Талески во специјални патики со името на ќерка му ќе игра на СП! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Филип Талески ќе игра во специјални патики на Светското првенство во Данска и Германија.

Талески стана татко, а на социјалните мрежи објави фотографија од неговите патики за Мундијалот, а на нив може да се види името на неговата ќерка.

Advertisements