Фудбалер на Барселона се сели во Севилја

Од редовите на Барселона и официјално соопштија дека нивниот досегаше фудбалер, Мунир Ел Хадади ќе се пресели во Севилја уште од денес.

23 годишниот фудбалер се очекуваше да потпише за Севилја кога неговиот договор ќе истече во јуни, но откако Валверде потврди дека не планира да го вметне во тимот до крајот на сезоната, од андалузискиот клуб се одлучиле да го донесат уште во јануари.

Трансферот на некогашната голема надеж на каталонскиот клуб во Севилја ќе изнесува 1.5 милиони евра.

Advertisements