Алиоски асистент за Лидс во натпреварот против Дерби (Видео)

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски повторно се најде во стартниот состав на Лидс Јунајтед за средбата против Дерби Каунти.

За разлика од претходните натпревари, Алиоски овој пат стартуваше на левата бековска позиција и се прикажа во одлично светло.

Брозногиот фудбалер беше асистент на вториот погодок на Харисон кој донесе водство за Лидс од 2:0.

Advertisements