Манџукиќ шокиран: За Јувентус во прв план излегува „ЧУДОТО ОД ДЕТЕ“

Марио Манџукиќ поради повреда ќе отсуствува пвеќе отколку што на прв поглед тоа изгледаше.

Имено, Хрватот ќе биде отсустен најмалку еден месец и единствена цел на Јувентус е да го подготви за дуелот со Атлетико на 20. февруари.

Шнаса затоа ќе добие, Моаз Кен, чудото од дете на Јувентус, тој не можеше да игра изминатава есен, но клубот и покрај инсистирање на Раиола не сакаше да го пушти во јануари, па се испостави со право.

Сега има шанса, вечерва против Болоња во купот, а потоа и во продлжението од првенството, тој е единствен класичен напаѓач покрај Манџукиќ, иако и Роналдо може да биде најистурен.

Алегри верува во Кен, кого многумина го сметаат за еден од најталентираните напаѓачи на светот и ова ќе биде вистинска шанса за него да се докаже.

Advertisements