Јувентус со помош на Мендеш ангажира уште една ѕвезда на Реал Мадрид!?

Пристигнувањето на Арон Ремзи од Арсенал не е доволно за Јувентус, па тие сакаат да го ангажираат и Лука Модриќ од Реал Мадрид.

Модриќ со Реал има договор до наредната година и во Италија, Јувентус и Интер го следат постојано Хрватот, но предност за неговиот потпис имала „старата дама“.

„Бјанконерите“ побарале помош од Жорж Мендеш, еден од највлијателните луѓе во светот на фудбалот, човек кој со него успешно соработува во последно време.

Јувентус веќе го купи Кристијано Роналдо, па сега се надеваат дека ќе успеат да го ангажираат и Модриќ.

Advertisements