дома автори мислења од pance

pance

4461 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најнови вести

Таткото на Антонио Валенсија откри: Имаме четири опции, меѓу кои се Интер, Вест хем..

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Антонио Валенсија дефинитивно нема да остане на „Олд Трафорд“ по сезонава, а тоа го потврди и неговиот татко Луис.Луис во...

Фудбалерот на Брајтон потврди дека чул за интересот од Ливерпул

Фудбалерот на Брајтон, Паскал Грос истакна дека бил поласкан од шпекулациите кои го поврзуваа со трансфер во Ливерпул.Се појавија вести дека Ливерпул го посакувал...

Екипата со млади ѕвезди на Англија изгледа страшно! (ФОТО)

Селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саутгејт внесе големи промени откако е на тренерското место.Тој им се заблагодари на многу фудбалери бидејќи сака да...

Арсенал на лето ќе стори се за да го донесе фудбалерот на Атлетико Мадрид

Португалскиот таблоид „А Бола“ пренесува дека Арсенал го обновил интересот за Желсон Мартинс од Атлетико Мадрид.„Топчиите“ беа заинтересирани за Португалецот и во јануарскиот преоден...

Челси останува и без тренер: Два клуба во борба за потписот на Сари!?

Интер и Рома се борат за ист тренер, но ќе видиме дали некој од нив ќе успее да го обезбеди потписот на стратегот на...

Алексис не се откажува од Јунајтед: Сакам да му донесам трофеј на овој прекрасен...

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез во ексклузивно интервју за „Инсајд Јунајтед“ говореше за неговото време поминато во клубот.Чилеанецот потенцираше дека посакува да освојува...

Азар уште еднаш се огласи по најавите дека ќе го засили Реал Мадрид

Најдобриот фудбалер на Челси, Еден Азар уште еднаш се огласи во јавноста по најавите кои го поврзуваат со трансфер во Реал Мадрид.Белгиецот и овој...

Барселона ја постави цената за Кутињо и е подготвена да ги слуша понудите

Од таборот на Барселона ја поставиле цената според која ќе го пуштат бразилскиот интернационалец, Фелипе Кутињо да си замине од клубот.„Калчомеркато“ пишува дека Каталонците...

Последната тренерска мастика на Фергусон продадена за неверојатни 390.000 фунти! (ВИДЕО)

Легендарниот шкотски тренер, Сер Алекс Фергусон седеше на клупата на 1500 натпревари во кариерата, а за тоа време изџвака отприлика 3000 гуми за цвакање.Речиси...

Абрамович го продава Челси за три милијарди евра на британски милијардер!?

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович се соочи со голем проблеми во Велика Британија, откако властите не му дадоа виза, па поради тоа реши да...