дома автори мислења од V M

V M

112 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најнови вести

Еусебио Ди Франческо доби нова шанса, но првично ја одби

Еусебио Ди Франческо неодамна доби отказ во Рома. После серијата лоши резултати во Серија А и излегувањето во ЛШ од Порто, раководството на римскиот...

Талентот на Азар во еден потег: Ова го можат само вистинските мајстори…

Во синоќешниот натпревар во квалификациите за Европското првенство помеѓу Белгија и Русија, вистинска мајсторија уште еднаш покажа фудбалерот Еден Азар.Ѕвездата на Челси одигра одличен...

Хрватска се изнамачи со Азербејџан, Белгија ја совлада Русија во дербито (Видео)

Вечерва беа одиграни 10 натпревари од првото коло од квалификациите за Европското првенство што ќе се одржи во 2020 година.Програмата беше отворена со сензационалната...

Мајсторија на Елмас за заокружување на првата победа во Евроквалификациите (Видео)

Репрезентацијата на Македонија ја забележа првата победа во првата средба од квалификациите за Европското првенство што ќе се одигра во 2020 откако со 3:1...

Пјонтек не престанува: Ја стресе мрежата на Австрија (Видео)

Криштоф Пјонтек е еден од напаѓачите кои е во најдобра форма во овој момент. Фудбалерот на Милан иако не го почна натпреварот против Австрија...

Елмас ја дуплира предноста: Македонија за кратко време ја реши Летонија (Видео)

Репрезентацијата на Македонија стигна до водство од 2:0 на „Филип Втори арената“ откако Елиф Елмас по втор пат го матира противничкиот голман.Македонскиот бисер го...

Не чекавме многу: Алиоски носи предност за македонската репрезентација (Видео)

Македонската репрезентација го отвори резултатот уште во првата фаза од натпреварот против Летонија.Стрелец на погодокот беше Џани Алиоски кој ја искористи асистенцијата на славеникот...

Зголемен наградниот фонд на Ролан Гарос (ФОТО)

Наградниот фонд на Ролан Гарос е зголемен за осум проценти, односно на 42,661 милион евра. Тенискиот сојуз на Франција потврди дека победниците во машка...

Евертон ќе ги одбие понудите од Милан за нивниот најдобар играч

Евертон ќе ги одбие сите понуди кои ќе пристигнат на адреса на клубот од „Мерсисајд“ за нивниот најдобар играч, Ричарлисон.За бразилскиот репрезентативец постои сериозен...

Голема трампа на релација Реал Мадрид- Манчестер Јунајтед

Шпанскиот весник „АС“ пренесува интересна информација поврзана со голема трампа помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.Медиумот јавува дека Реал Мадрид подготвува понуда до „црвените...