Најнови вести

Меси урна неверојатен рекорд во Лигата на шампиони (ФОТО)

Фудбалерите на Барселона славеа со 2-1 против Славија Прага во третото коло од Лигата на шампиони, а стрелец на едниот погодок беше Лионел Меси.Меси...

Чудото од дете на Борусија Дортмунд стана најмлад стрелец во историјата на младинската Лига...

Со само 14 години, чудото од дете на Борусија Дортмунд, Јусуфа Мукоко стана најмладиот играч кој постигнал гол во младинската Лига на шампиони.Мукоко во...

Интер до важен триумф против „милионерите“, Наполи со Елмас со три бода се враќаат...

Интер запиша важни три бода на домашен терен против Борусија Дортмунд (2-0), додека Наполи на Елиф Елмас славеше во Салцбург со 3-2.Интер одигра одличен...

Халанд со двата гола против Наполи влезе во историјата на Лигата на шампионите

Фудбалерите на Салцбург во моментов играат против Наполи и имаат негатива од 3:2.Двата гола за овој клуб ги постигна Норвежанецот, Ерлинг Халанд кој влезе...

„Скај Спортс“ го откри името на првото зимско засилување на Тотенхем

„Скај Спортс“ пренесува дека од таборот на Тотенхем се подготвени во своите редови да го донесат фудбалерот на Гремио, Евертон Соареш.Евертон своевремено беше трансфер...

Бекам на клубот во МЛС-лигата му гради стадион од – 996 милиони евра (ФОТО)

Поранешната ѕвезда на англискиот фудбал, Дејвид Бекам стана сопственик на Интер Мајами, а планира да изгради стадион за тимот од Флорида, кој во МЛС-лигата...

Му се ближи крајот на Куртоа, Реал Мадрид најде нов голман?

Белгиецот Тибо Куртоа пристигна во Реал Мадрид како големо засилување пред повеќе од една година за 35 милиони евра, но тој разочара сезонава со...

Навивач на Ајакс ги провоцираше навивачите на Челси, а потоа доби – еден куп...

Еден од навивачите на Ајакс направи голема глупост пред мечот во Амстердам меѓу Ајакс и Челси (0-1) во третото коло од Лигата на шампиони.Навивачот...

Батшуаи му донесе триумф на Челси во Амстердам, пресврт на Лајпциг против Зенит (ВИДЕО)

Челси вечерва славеше против Ајакс со 1-0 во мечот од третото коло во групната фаза од Лигата на шампиони.Во Амстердам вечерва имаше многу возбудувања,...

Реал Мадрид се откажува од Ериксен, останува ли Данецот во Премиер лигата?

Како што пренесува „Сан“ тимот на Реал Мадрид ќе се откаже од ангажман на данскиот интернационалец Кристијан Ериксен.Причина за тоа се одличните партии на...