Најнови вести

Фудбалер на Евертон се пресели во Кина

Младиот фудбалер на Евертон за кого многумина предвидуваа блескава кариера, Тиријас Браунинг кариерата ќе ја продолжи во тимот на Гвангжу Евергранде.24 годишниот фудбалер беше...

Венгер во Доха остварил средба со челници на гигант од Европа

Францускиот медиум „Л’Екип“ пренесува дека Арсен Венгер се сретнал со претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи на тенискиот турнир во Доха одржан минатата недела.Наводно...

Сари откри дали разговарал со раководството на Челси за неговото евентуално заминување

Тренерот на Челси, Маурисио Сари на прес конференцијата пред утрешниот натпревар против Малме истакна дека не разговарал со сопственикот Роман Абрамович, ниту пак се...

Неверојатно лудило во соблекувалната на „Црвените ѓаволи“: Главниот, кој ако не Пол Погба?! (ВИДЕО)

Пол Погба игра навстина фантастично во изминатите два месеци.Заминувањето на Жозе Мурињо по него беше одлично, а од натпревар во натпревар, францускиот фудбалер покажува...

Бурна реакција на претседателот на Баерн: Веќе сте смешни со се кажано за Ковач…

Нашиот тренер одработи фантастично вчера и за три недели ќе донесе правилни одлуки, порача претседателот на Баерн откако неговиот тим одигра без погодоци на...

Стариџ ја завршува својата ера во Ливерпул, на прагот е преселба во Примера?!

Даниел Стариџ ги одработува последните шест месеци од договорот со Ливерпул и сите информации се дека по завршувањето на сезоната ќе се прости од...

Збогувањето со Чех, на „Топчиите“ им разбуди интерес за англискиот репрезентативец…?!

Петар Чех ја игра својата последна сезона и тоа не само во Арсенал, туку во својата фудбалска кариера.Легендардниот Чех обелодени дека ќе ја заврши...

Звучи неверојатно, но Ромеро е најдобриот голман во историјата на Манчестер Јунајтед…

Аргентинскиот голман, Серхио Ромеро веќе четири години ја има улогата на резервен голман во Манчестер Јунајтед зад недопирливиот Давид Де Геа.Сепак, секоја шанса за...

Топката од „Камп Ноу“ ја однесе дома, сега се пресели во Кина

Како што и шпански Леванте потврди, напаѓачот Емануел Боатенг е ново засилување на кинески Фалијан Јифанг. Овој 22 годишен фудбалер од Гана има слаба сезона...

Официјално: Алушовски го презема Еурофарм Работник!

Еурофарм Работник пред еден ден се раздели со тренерот Ѓорѓе Чирковиќ, а денеска ангажираше нов стратег со кој ќе ја продолжи борбата во новите...