Advertisements

Најнови вести

Рибери: Се уште можам да играм во голем клуб

Френк Рибери верува дека се уште има што да покаже и посочи дека се уште може да игра во голем клуб.36 годишниот фудбалер се...

Бразилски репрезентативец се нуди на Манчестер Јунајтед: Можеби би се вклопил на „Олд Трафорд“

Фудбалерот на Гремио и репрезентативец на Бразил, Евертон најави дека би бил заинтересиран  да се пресели во редовите на Манчестер Јунајтед.Фудбалерот е посакуван од...

Шок за Челси, Лампард почна преговори со Дерби за нов договор

„Скај Спортс“ дознава дека од Дерби започнале преговори со Френк Лампард за нов договор кој ќе го задржи на „Прајд Парк“.Со тоа Дерби планира...

Манчестер Јунајтед на Вест Хем му дава 45 милиони фунти плус играч за нивната...

„Скај Спортс“ пренесува дека Мначестер Јунајтед планира да започне преговори за ангажман на играчот на Вест Хем, Иса Диоп.Диоп пристигна во клубот од Лондон...

Се создаваат нови „Галактикоси“: Зидан уште сега има два страшни тима!

Реал Мадрид реши да троши многу пари летово, па веќе ангажираше неколку квалитетни засилувања, а допрва се очекува борба за трансфери на Пол Погба,...

„Сакав да исчезнам од светот, не можев ниту децата во училиште да ги носам...

Луис Суарез е подготвен за Копа Америка, откако го оперираше коленото пред неколку недели. Последниот меч напаѓачот го одигра во полуфиналето на Лига на...

Бобан ја напушти ФИФА и се врати во Милан за да работи со Малдини

Легендарниот фудбалер на Милан, Звонимир Бобан ја напушти ФИФА и реши да се врати на „Сан Сиро“ за да преземе функција во стручниот штаб.Милан...

Кутињо постигна два гола во победата на Бразил против Боливија

Фудбалерите на Бразил победија со 3-0 против Боливија на отворањето на Копа Америка, но резултатот остана во сенка поради свирежите од трибината.Домаќините дури во...

Солскјер состави листа со желби: Јунајтед троши 210 милиони евра за одбраната!?

Второ засилување на Манчестер јунајтед во преодниот рок треба да биде Шон Лонгстаф. Момчето кое одигра 2.200 минути во Премиерлигата и имаше тешка повреда...

Јовиќ преживеал животна драма: Рекетар се заканувал дека ќе му ги скрши нозете!

Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ пред неколку дена потпиша за Реал Мадрид договор на шест години и така стана најскапиот Србин во историјата.Трансферот на српскиот...