Advertisements

Најнови вести

Тотален хаос: Баерн објави едно, а Барселона друго соопштение…

Баерн Минхен и Барселона денеска потврдија дека постигнале договор за Филипе Кутињо. Бразилецот официјално беше претставен како нов фудбалер на Баварците, кадешто ќе игра...

Симеоне задоволен: Феликс е одличен, но мора уште да напредува!

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне вели дека Жоао Феликс ги исполнил неговите очекувања во првиот меч, кој се одигра во шпанската Ла Лига,...

Михајловиќ од болница ја предводеше Болоња до победа во Купот

Српскиот тренер Синиша Михајловиќ, кој се рехабилитира од леукемија, од болничка соба делел совети на фудбалерите на Болоња на мечот против Пиза во италијанскиот...

Модриќ збесна по неправдата, Реал Мадрид најави тужба!

Лука Модриќ во саботата доби црвен картон против Селта (3-1), па во 56. минута мораше да го напушти теренот. Тој заработи исклучување, откако на...

Крај на шпекулациите: Солскjер откри каде ќе ја продолжи кариерата Погба (ВИДЕО)

Реал Мадрид цело лето се обидува да го договори трансферот на Пол Погба од Манчестер јунајтед, но Французинот ќе остане во англискиот премиерлигаш.Тренерот на...

Лејкерс пронајдоа замена за Казинс: Поранешна ѕвезда пристигнува во Лос Анџелес

Лос Анџелес Лејкерс пред почетокот на сезоната останаа без ДеМаркус Казинс, кој доживеа тешка повреда на коленото, па тие мора да бараат замена на...

Барселона се поти, Реал има подобри адути во трката за Нејмар

Реал Мадрид не се откажува од потписот на Нејмар, па до крајот реши да се бори со Барселона за трансфер на ѕвездата на ПСЖ.Заминувањето...

Тухел: Нејмар може да замине ако доведеме замена за него

Фудбалерите на ПСЖ синоќа доживеаа неочекуван порази на гости кај Рен (2-1) во второто коло од Лига 1.Парижаните поведоа со голот на Кавани, но...

Официјално: Филипе Кутињо се пресели во Баерн Минхен (ФОТО)

Филипе Кутињо се пресели во Баерн Минхен од Барселона, кадешто ќе остане на позајмица до крајот на сезоната.Германскиот шампион ќе има можност да го...

Медведев стигна до првиот Мастерс во кариерата

Данил Медведев е победик на Мастерсот во Синсинати откако со 2:0 (7:6; 6:4) го победи Давид Гофин после 1 час и 39 минути игра.Првиот...