Advertisements

Најнови вести

Баерн Минхен ги направи првите чекори – понудени 80 милиони евра за ѕвезда на...

Баерн Минхен му понуди 80 милиони евра на Манчестер сити за Лирој Сане, а крилниот напаѓач ќе добие договор вреден 10 милиони евра по...

Време е за пензија: Буфон одигра еден од најлошите натпревари во кариерата (ВИДЕО)

Во петокот беше одиграно последното коло од францускито шампионат, кој ги реши и последните дилеми.Гингам и Каен се преселија во втората лига, Дижон ќе...

„Не доаѓаше на тренинзи затоа што во Реал не ги славевме неговите голови“

Легендарниот шпански тренер, Винсенте дел Боске во период од 1999 до 2003 година беше предводник на Реал Мадрид, а вчера во интервју за „Марка“...

Урнебесно: Ролан Гарос „распиша потерница“ по Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Организаторите на Ролан Гарос се пошегуваа поради инцидентот, кој Новак Ѓоковиќ го направи во теретаната.Ѓоковиќ во теретаната, која се наоѓа во рамки на тенискиот...

УЕФА ги разочара навивачите: Финалето во ЛЕ ќе се игра пред полупразни трибини!?

Европската фудбалска унија (УЕФА) за финалето во Лига Европа (ЛЕ) го избра Азербејџан и Олимпискиот стадион во Баку.Навивачите на лондонскиот ривал, па и самите...

Беше на чекор од Милан, но сега реши да ја купи Фиорентина

„Њујорк Тајмс“ потврди дека Фиорентина има нов сопственик. Според медиумот браќата Дела Ваље прифатиле понуда од 135 милиони евра, па нов газда ќе биде...

Покетино го „пецна“ претседателот на Реал, па пристигна жесток одговор од Мадрид

Натпреварот во Лигата на шампиони меѓу Ливерпул и Тотенхем се игра идната сабота, па сите едвај чекаат да почнат возбудувањата.Пред мечот во центар на...

Интер го „отпиша“ Икарди: Аргентинецот прави големо предавство!?

Мауро Икарди на лето најверојатно ќе го напушти Интер по шест години поминати во Милано, а Аргентинецот најверојатно ќе го засили Јувентус.Дека аргентинскиот напаѓач...

Зидан збесна: Реал во проблеми – нема кој да го замени Рамос!?

Реал Мадрид планира голем ремонт летово, а на тренерот Зинедин Зидан ептен му се брза со засилувањата, иако досега ниту едно големо засилување не...

Перез се налути: Челси објави колку пари бара за Азар

Долго време се шпекулира за заминување на Еден Азар од Челси во Реал Мадрид и сите очекуваат дека еден ден ќе се потпише договорот.Англиските...