Advertisements

Најнови вести

Млада ѕвезда ги загуби нервите: Вакво нешто не очекував од Ковач!

Ренато Санчез по синоќешното реми со Херта јавно порача дека сака да го напушти Баерн Минхен и да побара нов клуб.Санчез во Баерн пристигна...

Верувале или не: Добил отказ од тимот, зашто лажел за – својата висина!?

Еден француски клуб се најде во центар на внимание, откако се реши на навистина невообичаен потег, кој ја зачуди јавноста.Тие неодамна ангажираа американско-нигериски кошаркар...

Огромен пропуст на УЕФА: Раководството заборавило документ кој открива голема тајна!? (ФОТО)

УЕФА во четвртокот ги објави имињата на тројцата кандидати за престижната награда „Најдобар европски фудбалер за сезоната 2018/19“.Тоа се Лионел Меси, Вирџил Ван Дајк...

Каталонски „Спорт“: Барселона со продажбата на Кутињо му нанесе удар на Реал Мадрид

Барселона го договори трансферот на Филипе Кутињо во Баерн Минхен, па така му нанесе удар на Реал Мадрид, кој нема да може да се...

Гризман по неполн месец го менува бројот на дресот во Барселона

Францускиот напаѓач Ентоан Гризман синоќа дебитираше во дресот на Барселона во поразот од 0-1 против Атлетик Билбао.Гризман ги одигра сите 90 минути на гостувањето,...

Колашинац и Озил случајно се нашле во пресметката на бандите

Фудбалерите на Арсенал, Сеад Колашинац и Месут Озил повторно тренираат со останатите соиграчи во лондонскиот клуб, но ќе останат под 24-часовна заштита поради инцидентот...

„Мундо Депортиво“: Реал Мадрид го договори трансферот на Нејмар

Бразилскиот фудбалер Нејмар во последните денови повторно е во центар на внимание. Откако пред две години го направи најскапиот трансфер во историја, сега повторно...

Ковач потврди: Кутињо се сели во Баерн Минхен

Баерн Минхен синоќа потврди дека Филипе Кутињо ќе пристигнe од Барселона на едногодишна позајмица.Шпанските медиуми синоќа објавија дека Барселона се согласила да го пушти...

Барселона со пораз ја започна одбраната на титулата во Шпанија (Видео)

Екипата на Барселона претрпе пораз на првиот натпревар во сезоната откако  Атлетик Билбао ги победи со 1:0.Стрелец на единствениот гол беше искусниот Ариц Адуриц...

Баерн киксираше уште на стартот: Херта Берлин им откина два бода (Видео)

Екипата на Баерн Минхен со кикс ја започна новата сезона во Бундеслигата откако ремизираше на домашен терен со Херта Берлин (2:2).Левандовски во 24. минута...