Advertisements

Најнови вести

Интер подготвува понуда за Дибала

Од таборот на Интер Милан сериозно ја разгледуваат опцијата да го заменат Мауро Икарди со Пауло Дибала.„Тутоспорт“ тврди дека спортскиот директор на Јувентус, Фабио...

Лидс Јунајтед и Алиоски со голем кикс кој може да ги чини пласман во...

Екипата на Лидс Јунајтед претрпе неочекуван пораз од 2:1 на домашен терен од тимот на Виган Атлетик.Клубот од Јоркшир беше голем фаворит на оваа...

Реал Мадрид пред комплетирање на трансферот на Азар

Шпанскиот весник „Марка“ пренесува дека од таборот на Реал Мадрид се многу блиску до ангажман на Еден Азар.Весникот пренесува дека „кралевите“ веќе ги договориле...

„Кристиjано Роналдо се кае што дојде во Јувентус“

Кристиjано Роналдо минатото лето одлучи после девет години да го напушти Реал Мадрид и да склучи договор со торинскиот Јувентус.Португалецот на заминување се одлучи...

Лоша вест за „црвено-црните“: Самсоненко од следната година заминува од Вардар

На официјалната страна на РК Вардар осамна соопштение под кое стои потписот на сопственикот на клубот, Сергеј Самсоненко.Рускиот бизнисмен најави заминување од ракометниот клуб...

Ливерпул се вклучи во трката за трансфер желбата на ПСЖ и Арсенал

„Ле10Спорт“ пренесува дека од таборот на Ливерпул се вклучиле во трката по потписот на фудбалерот на Лил, Николас Пепе.Крилниот фудбалер веќе подолг период се...

Солскјер потврди дека Манчестер Јунајтед интензивно трага по нови фудбалери

Оле Гунар Солскјер истакна дека му дал насоки на скаутите на клубот кои играчи да бидат следени во следниот период.Норвежанецот посочи дека знае дека...

БОМБА од Апенините: Медиумите тврдат, Конте се враќа во Јувентус!

Антонио Конте потврди дека следната сезона се враќа на клупата, а италијански „Скај Спорт“ тврди дека неговиот следен клуб е Јувентус!„Се уште не знам...

Се е поизвесно: Уште еден фудбалер ќе му каже збогум на Атлетико Мадрид и...

По Годин и Лукас Ернандез и тој ќе ги напушти „Јорганџиите“.Како што стојат работите, Диего Симеоне на лето ќе мора да ја реконструира целата...

Сари откри кој напаѓач сигурно ќе остане на „Стемфорд Бриџ“

Тренерот на Челси, Маурицио Сари кажа дека Оливие Жиру нема да замине од Лондон и покрај тоа што Французинот призна дека не е задоволен...