Advertisements

Најнови вести

Солскјер гради силен тим: Јунајтед ја доби битката за ѕвезда која ја сака цела...

Манчестер јунајтед и понатаму работи на нови засилувања. Тренерот Оле Гунар Солскјер е на добар пат да го договори Николас Пепе од Лил, па...

Емери најави три засилувања: Арсенал добива млада ѕвезда од Јувентус

Навивачите се воодушевени со младиот напаѓач, кој синоќа на урна Фиорентина. Еди Нкети ги „запали“ фановите на Арсенал. Момчето од академијата донесе победа против...

Азар ја изненади јавноста со бројот на дресот, но има добра причина за тоа...

Реал Мадрид синоќа во пријателски меч беше поразен од Баерн Минхен со 1-3. Баварците славеа со головите на Толисо, Левандовски и Гнабри, додека погодок...

Милвоки донесе фантастично засилување за следната сезона во НБА

Милвоки Бакс во своите редови го донесоа искусниот бек Кајл Корвер, кој потпиша едногодишен договор.Корвер бираше меѓу Филаделфија и Милвоки, а на крајот за...

Алергичен е на трева, но најде начин како да го живее сонот и да...

Љубовта кон фудбалот може да победи многу работи, па и алергијата. Таков случај беше со Дени да Коста, 26-годишен дефанзивец на Ајнтрахт Франкфурт, кој...

Зидан не сака да чека: Реал Мадрид го продава Хамес и тргнува во голема...

Реал Мадрид планира летово да го продаде Хамес Родригез, но за тоа поставил рок до 29 јули, затоа што сакаат да заработат пари кои...

Тухел откри нови детали за иднината на Нејмар

ПСЖ синоќа ремизираше 1-1 против Нирнберг, а во тимот не беше незадоволниот Нејмар, кој едвај чека да го напушти францускиот шампион летово.Сепак, тоа нема...

Зидан по поразот од Баерн Минхен го понижи Бејл: Би било најдобро да исчезне…

Во подготвителниот меч за новата сезона Реал Мадрид загуби со 1-3 од Баерн Минхен, а тренерот Зинедин Зидан не го повика Герет Бејл за...

Јувентус има премногу напаѓачи: „Бјанконерите“ го продаваат Кин!?

Мојсе Кин е еден од најперспективните фудбалери во Италија, а минатата сезона доби шанса за игра во Јувентус.Кин доби солидна минутажа во вториот дел...

Американците останаа без три големи ѕвезди: Харден се откажа од Мундобаскетот

Светското првенство се ближи, а репрезентациите полека се подготвуваат за предизвиците кои ги очекуваат. Сепак, проблем за САД е тоа што ниту Џејмс Харден...