Најнови вести

Бурна реакција на претседателот на Баерн: Веќе сте смешни со се кажано за Ковач…

Нашиот тренер одработи фантастично вчера и за три недели ќе донесе правилни одлуки, порача претседателот на Баерн откако неговиот тим одигра без погодоци на...

Стариџ ја завршува својата ера во Ливерпул, на прагот е преселба во Примера?!

Даниел Стариџ ги одработува последните шест месеци од договорот со Ливерпул и сите информации се дека по завршувањето на сезоната ќе се прости од...

Збогувањето со Чех, на „Топчиите“ им разбуди интерес за англискиот репрезентативец…?!

Петар Чех ја игра својата последна сезона и тоа не само во Арсенал, туку во својата фудбалска кариера.Легендардниот Чех обелодени дека ќе ја заврши...

Звучи неверојатно, но Ромеро е најдобриот голман во историјата на Манчестер Јунајтед…

Аргентинскиот голман, Серхио Ромеро веќе четири години ја има улогата на резервен голман во Манчестер Јунајтед зад недопирливиот Давид Де Геа.Сепак, секоја шанса за...

Топката од „Камп Ноу“ ја однесе дома, сега се пресели во Кина

Како што и шпански Леванте потврди, напаѓачот Емануел Боатенг е ново засилување на кинески Фалијан Јифанг. Овој 22 годишен фудбалер од Гана има слаба сезона...

Официјално: Алушовски го презема Еурофарм Работник!

Еурофарм Работник пред еден ден се раздели со тренерот Ѓорѓе Чирковиќ, а денеска ангажираше нов стратег со кој ќе ја продолжи борбата во новите...

Мекгрегор на жестоки тренинзи: Откриен датумот за борбата со „Каубојот“ (ФОТО)

УФЦ-ѕвездата, Конор Мекгрегор жестоко тренира во последниот месец и се подготвува за борбата против Доналд Сероун „Каубој“.Претседателот на УФЦ, Дена Вајт кажа дека борбата...

Хамес даде конечен одговор: Таму сакам да продолжи мојата приказна…

Пристигна Хамес Родригез во редовите на минхенски Баерн летото 2017. година од мадридски Реал, на двегодишна позајмица со право на откуп.Делуваше дека Баерн направи...

Солари доби непријатни вести – не му помага ниту трофеј во ЛШ!

Сантијаго Солари на крајот на сезоната најверојатно ќе си замине од тренерската позиција во Реал Мадрид, барем така тврдат шпанските медиуми.Шпанците пишуват дека Солари...

Ја понесе топката од „Камп Ноу“, а сега се сели во Кина…

Како што потврди и шпански Леванте, напаѓачот Емануел Боатенг е ново засилување на кинески Далијан Јифанг.Овој 22-годишен фудбалер од Гана имаат слаба сезона зад...