Најнови вести

Арсенал, Наполи, Лацио…заинтересирани за чудото од Гент

Многу европски клубови се заинтересирани за фудбалеротна Гент кој оваа сезона игра феноменално во дресот на белгискиот клуб. Станува збор...

Меси го посакува и ќе притиска Нејмар да се врати во Барселона

Лионел Меси се уште го притиска раководството на клубот да го врати бразилскиот фудбалер Нејмар во Барселона. Меси во интервју...

Од Клуб Бриж се обидоа да бидат интересни на социјалните мрежи, Бруно Фернандеш веднаш...

Манчестер Јунајтед вечерва гостува во Белгија во првиот натпревар од 1/16 финалето од Лига Еворпа кај Клуб Бриж. „Ѓаволите“ како...

Федерер ќе загуби 3.680 бодови: За колку позиции ќе падне Швајцарецот на АТП-листата?

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе загуби повеќе од 3.000 бодови поради операција на коленото, односно ќе пропушти голем дел од сезоната.

„Барселона знае каква штета ни направи, правилата не се фер…“

Барселона пронајде принудно засилување во нападот и тоа од Леганес, а изборот падна на Мартин Брајтвајт, кој доаѓа како замена за Осман...

„Како ќе го запреме Роналдо? Па, само ако не го пуштат на граница да...

Фудбалерите на Лион следната среда го пречекуваат Јувентус во првиот осминафинален меч во Лигата на шампиони, па на сите им е јасно...

Новинар го изнервира Мурињо: Одлично прашање, другар… (ВИДЕО)

Тотенхем синоќа загуби на домашен терен со 0-1 од Лајпциг во првиот осминафинален меч во Лигата на шампиони. Тренерот...

Ѓоковиќ постави предизвик: Изгледа лудо, но корисно е за телото и умот (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ на социјалните мрежи објави видео во кое применува бањање во природа. Ѓоковиќ замина на планина и...

Јувентус му нуди искусен фудбалер плус пари на Јунајтед за Погба!?

Јувентус планира да го купи Пол Погба од Манчестер јунајтед, а поради тоа планира да го понуди Арон Ремзи плус пари.

Кепа може да ги пакува куферите: Челси најде голман за следната сезона

Тренерот на Челси, Франк Лампард не се откажува од неговата намера да купи нов голман за следната сезона бидејќи не е задоволен...