Најнови вести

Лестер претрпе нов пораз, сега им виси пласманот во Лигата на шампионите

Екипата на Лестер претрпе пораз на гостувањето кај последнопласираниот тим на Норвич. „Канаринците“ стигнаа до победа со голот на Џамал...

Еден од фудбалерите на Манчестер Јунајтед дефинитивно си заминува од клубот во летниот преоден...

Младиот и талентиран фудбалер на Манчестер Јунајтед, Тахит Чонг и дефинитивно дал одобрување на неговиот агент да му обезбеди трансфер во редовите на Интер.

Солскјер пратил скаути да ја следи ѕвездата на италијанскиот фудбал: Јунајтед го „лови“ со...

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го пратил својот личен скаут да го следи фудбалерот на Фиорентина, Федерико Киеза.

Клоп говореше за можниот ангажман на Тимо Вернер

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека е убаво тоа што неговиот клуб бил фален од играчот Тимо Вернер кој се поврзува со...

Анчелоти одговори на шпекулациите кои го поврзуваат неговиот играч со Манчестер Сити

Фудбалерот на Евертон, Мејсон Холгејт во последно време се поврзува со трансфер во редовите на Манчестер Сити. Пеп Гвардиола има...

Лампард даде коментар за иднината на Кепа Аризабалага

Тренерот на Челси, Френк Лампард истакна дека вестите кои го поврзуваа Кепа Аризабалага со заминување од клубот се чиста лага.

Ѕвездата на Тотенхем оди во карантин поради страв од коронавирусот

Фудбалерот на Тотенхем, Хеунг Мин Сон добил задача да се изолира по неговото враќање во Лондон од Јужна Кореа. Сон...

Коронавирусот го натера Милан да ја откаже пред-конференцијата!

Стандардната прес-конференција на Милан беше откажана поради ширењето на коронавирусот. „Росонерите“ играат против Џенова во недела од 12.30 часот, но утрешниот прес...

Ниту младата ѕвезда на Реал Мадрид не можеше да остане имун на атрактивна девојка...

Италијанската манекенка Лудовица Пагани привлече големо внимание на социјалните мрежи. Таа е само уште една во серијата убави и згодни девојки, кои...

Брaзил со тим од соништта ќе заигра на Олимписките игри во Токио

Фудбалската репрезентација на Бразил би можела на Олимписките игри (ОИ) во Токио следното лето да настапи со вистински тим од соништата.