Најнови вести

Гатузо на прес конференција се обрати до јавноста: Анчелоти ми е како татко, тешко...

Денешниот ден беше исолнет за Џенаро Гатузо затоа што тој и официјално беше претставен како нов предводник на Наполи клуб со кој го...

Карло Анчелоти се огласи по отказот од Наполи

Карло Анчелоти од синоќа и официјално не е тренер на Наполи, а денес во клубот од Неапол беше промовиран Џенаро Гатузо.

Фантастичен гол на Дани Олмо, „Максимир“ гори по водството на Динамо Загреб против Манчестер...

Динамо Загреб на одличен начин го отвори вечерашниот натпревар на „Максимир“ откако поведе со 1:0 со спектакуларниот гол на Дани Олмо.

Официјално: Џенаро Гатузо е нов тренер на Наполи (ФОТО)

Карло Анчелоти вчера беше отпуштен од Наполи, а управата на клубот не чекаше долго за да ангажира негова замена.

Валверде „заспа“ во Милано и го елиминираше Интер со втор тим! (ФОТО)

Барселона синоќа славеше со 2-1 против Интер во последното коло од групната фаза во Лигата на шампиони и така го потврди пласманот...

Ѓоковиќ и Надал ги дознаа можните ривали на турнирот во Абу Даби

Најдобрите тенисери во светот, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ ќе настапуваат на турнирот во Абу Даби.Престижниот турнир се...

Роналдо се изнервира, па „настрадаа“ три топки на тренингот на Јувентус (ВИДЕО)

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо беше многу нервозен во текот на тренингот на италијанскиот шампион Јувентус.Роналдо во последно време има...

Елмас со емотивна порака до Анчелоти: Ти благодарам за сè! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се збогуваше со неговиот поранешен тренер Карло Анчелоти, кој го напушти Наполи по победата против Генк од 4-0...

Барселона тргнува по Лаутаро: Ќе биде активирана огромна клаузула!

Лаутаро Мартинез својата кариера наредното лето можно е да ја продолжи во Барселона.Одличниот аргентински напаѓач оваа сезона игра одлично...

Колку пари ќе изгуби Интер поради поразот од Барселона?

Интер синоќа беше поразен на свој терен од Барселона со резултат од 2:1 и така не успеа да се пласира во осмина-финалето од Лигата...