Најнови вести

Последната тренерска мастика на Фергусон продадена за неверојатни 390.000 фунти! (ВИДЕО)

Легендарниот шкотски тренер, Сер Алекс Фергусон седеше на клупата на 1500 натпревари во кариерата, а за тоа време изџвака отприлика 3000 гуми за цвакање.Речиси...

Абрамович го продава Челси за три милијарди евра на британски милијардер!?

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович се соочи со голем проблеми во Велика Британија, откако властите не му дадоа виза, па поради тоа реши да...

По само неколку минути од објавата, Стерлинг ја избриша фотографијата со Санчо…

На собирот на репрезентацијата на Англија се сретнаа Стерлинг и Санчо, а еве како изгледаше објавата на фудбалерот на Манчестер Сити.Доста се зборуваше за...

Челси ептен ја утна со напаѓачите: Игуаин си заминува од Лондон!?

На раководството на Челси не му одговараше Алваро Мората, зашто не беше Шпанецот во добра форма, иако мора да признаеме дека за тоа влијаеше...

Навивачите имаат што да кажат: Алексис со отворена изјава за статусот и можностите во...

Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез конечно проговори за своите желби врзани за иднината.Тој во Манчестер Јунајтед стигна во јануари 2018. година, но не оправда ниту...

„Бомба“ на повидок: Баерн Минхен купува суперѕвезда на Реал Мадрид

Баерн Минхен планира да се засилува наредното лето, а како една од најголемите желби на тренерот Нико Ковач се споменува ѕвездата на Реал Мадрид,...

Конечно се е подготвено: Погледнете ја фантастичната инфраструктура на новиот стадион на Тотенхем (ВИДЕО)

Тотенхем оваа сезона има огромни маки поради новиот стадион кој требаше да биде отворен уште на почетокот на сезона.Меѓутоа, работите се одложија подолго од...

„Јувентус во 1996 беше допингуван, ама затоа сега горам од желба да им се...

Еден од дуелите кои ќе бидат интересни во четвртфиналето на Лигата на шампиони ќе биде меѓу Ајакс и Јувентус, а тимот од Амстердам ќе...

Некој мораше да ги отвори картата: Ибрахимовиќ ги појасни работите и беше отсечен „Заврши...

Искусниот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ пред една година го напушти Манчестер Јунајтед и кариерата ја продолжи во дресот на ЛА Галакси.Ибрахимовиќ беше одличен во првата...

„Франс Фудбал“ ги одреди најдобрите тренерски имиња во историјата: Навивачите на Арсенал и Манчестер...

Угледниот француски весник, „Франс Фудбал“ состави листа од 50 најдобри тренери на сите времиња.Кога се доделува било каква награда или се прави било каква...