Advertisements

Најнови вести

Урнебесно: Ролан Гарос „распиша потерница“ по Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Организаторите на Ролан Гарос се пошегуваа поради инцидентот, кој Новак Ѓоковиќ го направи во теретаната.Ѓоковиќ во теретаната, која се наоѓа во рамки на тенискиот...

УЕФА ги разочара навивачите: Финалето во ЛЕ ќе се игра пред полупразни трибини!?

Европската фудбалска унија (УЕФА) за финалето во Лига Европа (ЛЕ) го избра Азербејџан и Олимпискиот стадион во Баку.Навивачите на лондонскиот ривал, па и самите...

Беше на чекор од Милан, но сега реши да ја купи Фиорентина

„Њујорк Тајмс“ потврди дека Фиорентина има нов сопственик. Според медиумот браќата Дела Ваље прифатиле понуда од 135 милиони евра, па нов газда ќе биде...

Покетино го „пецна“ претседателот на Реал, па пристигна жесток одговор од Мадрид

Натпреварот во Лигата на шампиони меѓу Ливерпул и Тотенхем се игра идната сабота, па сите едвај чекаат да почнат возбудувањата.Пред мечот во центар на...

Интер го „отпиша“ Икарди: Аргентинецот прави големо предавство!?

Мауро Икарди на лето најверојатно ќе го напушти Интер по шест години поминати во Милано, а Аргентинецот најверојатно ќе го засили Јувентус.Дека аргентинскиот напаѓач...

Зидан збесна: Реал во проблеми – нема кој да го замени Рамос!?

Реал Мадрид планира голем ремонт летово, а на тренерот Зинедин Зидан ептен му се брза со засилувањата, иако досега ниту едно големо засилување не...

Перез се налути: Челси објави колку пари бара за Азар

Долго време се шпекулира за заминување на Еден Азар од Челси во Реал Мадрид и сите очекуваат дека еден ден ќе се потпише договорот.Англиските...

Евертон го донесе првото летно засилување

Од таборот на Евертон и официјално го потврдија трансферот на Јонас Лосл, голманот кој оваа сезона ја помина во Хадерсфилд.Данскиот 30 годишен голман потпиша...

Евертон постави цена за трансфер желбата на ПСЖ и Манчестер Јунајтед

Од редовите на Евертон поставија цена во висина од 35 милиони фунти за својот фудбалер, Идриса Гана Геје.За играчот од средниот ред има сериозен...

Манчестер Јунајтед испратил понуда за Дембеле

Како што пренесува „Goal“ Манчестер Јунајтед испратил понуда во висина од 35 милиони фунти за услугите на напаѓачот на Лион, Муса Дембеле.Поранешниот фудбалер на...