Advertisements
дома тагови Nba

таг: Nba

Најнови вести

Стадионот во Каиро „експлодираше“ кога гол постигна Салах

Репрезентацијата на Египет моментално игра против Конго во меч од втората групна фаза од Афричкиот куп на нации.Египет после првото полувреме води со 2-0...

Де Лигт: Секогаш сакав да бидам Кристијано Роналдо, дури мојот прв дрес од детството...

Холандскиот дефанзивец Матијс Де Лигт во наредните денови треба да соопшти каде ќе ја продолжи својата кариера.Де Лигт привлече интерес од страна на европските...

Хлеб со шокантно откритие: Роналдињо и Деко постојано доаѓаа пијани на тренинг

Поранешниот белоруски фудбалер кој во кариерата играше и за Арсенал и Барселона, Александер Хлеб изненади многумина со својата изјава за некогашните асови на каталонскиот...

Легенди на Ливерпул и Арсенал главни фаворити за наслендик на Бенитез во Њукасл

Сега откако стана јасно дека Рафаел Бенитез нема да биде тренер на Њукасл следната сезона, од клубот се во постојана потрага по адекватна замена.Иако...

Дурант станува слободен агент и заминува од Голден Стејт!?

Американските медиуми Кевин Дурант ќе стане слободен кошаркар на лето, откако одби да ја продолжи соработката со Голден Стејт вориорс, па така се откажа...

Арсенал ги победи Јунајтед и Тотенхем и стигна пред ангажман на првото засилување за...

„ЕСПН“ јавува дека од таборот на Арсенал го договориле трансферот на младиот стопер од редовите на Сент Етјен, ВИлијам Салиба.За 18 годишниот играч од...

„Заминувањето на Роналдо се почуствува, но важно е дека сите беа среќни поради тоа“

Германскиот фудбалер Тони Крос го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2023 година, па тој ги изненади сите откако кажа дека планира да ја...

Јунајтед не застанува со ангажманот на Ван Бисака: До крајот на неделава уште едно...

Иако по ангажманот на Даниел Џејмс како да влегоа во сон, челниците на Манчестер Јунајтед ќе ги израдуваат своите фанови со две засилувања за...

Де Лихт си одбра нов клуб, а сега на потег е Рајола

Матијас Де Лихт е еден од најпосакуваните фудбалери во светот. Младиот 19-годишен дефанзивец на Ајакс е голема желба на Барселона, ПСЖ и Јувентус, кои...

Дончиќ се изнервира: Никој не се однесувал толку лошо кон мене досега… (ФОТО)

Во понеделникот беа избрани неколку кошаркари за престижните награди во НБА-лигата. Јанис Антетокумпо ја доби наградата за МВП на сезоната, додека Дончиќ беше избран...