дома тагови Juventus

таг: juventus

Најнови вести

Дали Енди Руиз ќе биде пребрз за Џошуа?

Енди Руиз Јуниор ќе ја брани титулата како шампион на светот во тешка категорија на 7. декември против Антони Џошуа во Саудиска Арабија.

Неверојатниот Леброн достигна уште еден несекојдневен рекорд

Леброн Џејмс одигра уште еден фантастичен натпревар во дресот на Ла Лејкерс.ЛБЏ во победата на неговиот тим над...

Жозе Мурињо го превзеде Тотенхем!

Официјално е потрврденоЖозе Мурињо е новиот менаџер на Тотенхем, потврди лондонскиот клуб.Мурињо дојде клупата на...

Играчот на Тотенхем: На Покетино му должам се…

Тотенхем вечерва потврди дека Маурицио Покетино веќе не е тренер на овој тим.Аргентинецот после пет години ги напушти...

Македонија го среди Израел и дојде до историското трето место во групата (Видео)

Репрезентацијата на Македонија славеше минимална победа од 1:0 против Израел. Стрелец на единствениот погодок беше Бобан Николов со гол во финишот на првото полувреме.

Поранешниот агент на Скриниар го потврди интересот на Барса и Реал и посочи кој...

Поранешниот агент на Милан Скриниар, Митхат Халис во интервју за шпанскиот весник „АС“ потврди дека за словачкиот фудбалер имало интерес од Реал Мадрид и...

Киргиос конечно славеше

Ник Киргиос после три месеци оствари победа.Ник Киргиос на Австралија и го донесе првиот бод на натпреварот против Колумбија на...

Евертон и Милан во јануари ќе направат голема замена на играчите?

Двата клубови не се задоволни со формата на своите играчи.Евертон според извештаите на италијанските медиуми можно е во јануари...

„Скај Спортс“ го откри името на менаџерот кој ќе го наследи Покетино во Тотенхем

Многумина останаа изненадени со одлуката на Тотенхем да го отпушти Маурисио Покетино во текот на денешниот ден.ДАниел Леви истакна...

Николов побрз од судискиот свиреж, Македонија води против Израел (Видео)

Репрезентацијата на Македонија на одличен начин го заокружи првото полувреме затоа што во самиот финиш успеа да постигне погодок преку Бобан Николов.