Advertisements
дома тагови антоан гризман

таг: антоан гризман

Advertisements

Најнови вести

Интер се изнамачи и на крај стигна до реми против Славија Прага (Видео)

Тимот на Славија Прага шокираше многумина со своето вечерашно издание на „Џузепе Меаца“ во првиот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите против...

Никој досега немал вербална расправија со Меси како што имаше Гонзалес: „Само се насмеавме…“

Шпанскиот фудбалер Алваро Гонзалес се присети на времињата кога играше за Еспањол и на дуелите против Барселона.Гонзалес во дресот на Еспањол играше две сезони...

Селекторот Матијашевиќ со искрен коментар: Се надевам во Македонија ќе излезат експертите кои ги...

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Никола Матијашевиќ со искрена изјава ја честита победата на сите негови одбојкари кои ги посочи како најзаслужни за големиот...

ЧУДООО: „Стожице“ замолкнато, Македонија на чекор до нокаут фазата

Репрезентацијата на Македонија запиша неверојатна, феноменална победа против домашната селекција на Словенија.Одбојкарите на Македонија приредија чудо во Стожице и со 3:1 по сетови (26:24,...

Фудбалер на Милан на тренинг влегол во конфликт со тренерот Џампаоло

Фудбалерот на Милан, Лукас Пакета бил инволвиран во инцидент со тренерот Марко Џампаоло на тренингот на „росонерите“.Милан загуби на првиот натпревар од сезоната против...

По одличниот настап на кошаркарскиот Мундијал, 39 годишниот Скола доби супер понуда и се...

Еден од најдобрите кошаркари на неодамна завршеното Светско првенство во Кина, Луис Скола би можел да направи нов одличен трансфер и да се врати...

Скандал во Италија: Ањели отрки дека Јувентус бил рекетиран од страна на…

Италијанските медиуми пренесоа инфорамција дека вчера се уапсени 12 навивачи на Јувентус поради насилство, рекетирање и изнуда.Полицијата по пријавата од челниците на Јувентус направила...

Играчите на Валенсија одбија да се појават на прес-конференцијата пред натпреварот со Челзи

Ситуацијата во клубот од ден во ден е се полоша, а тоа е поради сопственикот.Валенсија вечерва ќе игра натпревар во Лигата на Шампионите против...

Миралем Пјаниќ е спремен за Атлетико Мадрид

Јувентус оваа сезона најверојатно е еден од најголемите фаворити за освојување на Лигата на Шампионите.Во Торино овој трофеј го чекаат веќе подолго време и...

Игуаин „полуде“ на тренингот: Го удри помошниот тренер, па продолжи да ја удира рекламата

Фудбалерите на Јувентус утре играат во гости против Атлетико Мадрид. Тие го играат првиот натпревар од првото коло на групната фаза во Лигата на...
Advertisements