Advertisements
дома тагови Атлетико Мадрид

таг: Атлетико Мадрид

Најнови вести

„Марка“ обвинува: Реал Мадрид има осум нерешливи проблеми – од потрошен тим до лоши...

„Марка“ направи анализа по киксот на Реал Мадрид против Ваљадолид (1-1) во второто коло од шпанската Ла Лига.Шпанскиот медиум обвинува дека „кралевите“ имаат осум...

Елмас против Фиорентина ги покажа своите мајстории (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас синоќа дебитираше во италијанската Серија А, па успеа да победи со неговиот тим Наполи на гостувањето во Фиренца против Фиорентина...

„Л’Екип“: Сапуницата за иднината на Нејмар конечно заврши!

Францускиот медиум „Л’Екип“ објави дека е завршена „војната“ меѓу суперѕвездата Нејмар и шампионот ПСЖ, па Бразилецот ќе остане во Париз.Бразилскиот фудбалер Нејмар веќе некое...

Откриено зошто Лампард го „избрка“ Луиз од Челси!?

По вчерашниот меч на Давид Луиз против Ливерпул, навивачите на Челси може да здивнат.Многумина ги изненади трансферот на Луиз во последниот ден од преодниот...

ПСЖ замина во Лондон по замената за Нејмар: Бразилецот го напушта Париз!?

Каталонските медиуми пишуваат дека Барселона тешко ќе го договори Нејмар, односно дека ќе се избори со конкуренцијата од Реал Мадрид.Сепак, доказ дека Нејмар е...

Рамос зборуваше за Нејмар по ремито со Ваљадолид

Реал Мадрид вчера не успеа да слави против Ваљадолид на домашен терен (1-1), па веднаш се активираше приказната за ангажирање на Нејмар.Серхио Рамос призна...

Буфон беше „поздравен“ со срамен транспарент на мечот против Парма (ФОТО)

Џанлуиџи Буфон на почетокот на векот замина од Парма за светски рекорд од 60 милиони евра во редовите на Јувентус.Буфон често добиваше овации од...

„Марка“: Ова не е воопшто добро! Донесете го Нејмар, од Мадрид лесно се „крадат“...

Реал Мадрид синоќа во второто коло на Ла Лига одигра 1-1 на домашен терен против Ваљадолид.„Кралевите“ поведоа со голот на Карим Бензема во 82....

Судиите во ВАР-собата спијат: Мертенс „заплива“ во воздух и доби пенал (ВИДЕО)

Фиорентина и Наполи на „Артемио Франки“ одигра одличен меч, а во дуелот со седум голови славеше гостинската екипа со 4-3.Голем судиски пропусти на мечот...

Зидан со барање до фановите: Навивачите немаат избор, мора да ни помогнат!

Реал Мадрид во второто коло на шпанската Ла Лига на „Сантијаго Бернабеу“ одигра само 1-1 против Ваљадолид. Резултат кој дефинитивно не ги задоволи навивачите,...